Sydney

Avustralya, Sydney şehrinde yer alan eğitim olanaklarını görmek ve detaylı bilgi almak için tıklayın!

Siz de hemen Sydney’de öğrenim hayatınıza başlayın!

Sydney ve NSW eyaleti toplamda 11 adet dünya standartlarında eğitim veren üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bunlardan 6 tanesi Sydney merkez ve 5 tanesi ise merkeze uzak bölgelerde yer almaktadır. QS 2023 Dünya Üniversite listesine göre bu üniversitelerden 6 tanesi en iyi 200 üniversitenin içerisinde yer almaktadır. Bu üniversiteler sırasıyla; the University of Sydney, University of New South Wales, University of Technology Sydney, University of Wollongong, The University of Newcastle and Macquarie University’leridir. Sydney ve NSW eyaletinde ki tüm üniversiteler dinamik öğrenim deneyimi sunmakla beraber tüm dünyada işverenler tarafından aranan mezunlar vermektedir.

Similar Content:   Perth

Private Higher Education Institutions – Özel Üniversiteler

Özel üniversiteler uzmanlık gerektiren ve uygulamalı eğitimin verildiği devlet üniversiteleri tarafından verilmeyen alanlarda eğitim vermektedir. Özel üniversiteler yenilikçi, esnek ve öğrenciyi desteklemekle beraber buna ek olarak nasıl, ne zaman ve nerede eğitiminize devam edeceğinize karar vermenize olanak sağlar.

Vocational Education and Training (VET)

Eğer liseden yeni mezun olmuşsanız ve iş hayatına geçiş sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız uzmanlaşmak istediğiniz alanda kayıt olacağınız VET kursu size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. VET kursunuzu tamamlanızın ardından üniversiteye devam etmek istediğiniz takdirde Recognition Prior Learning “RPL” ile eğitim sürenizi kısaltma imkanına sahip olabilirsiniz.

English Language Intensive Courses for Overseas Students (ELICOS)

Avustralya’nın neresinde olursanız olun alacağınız dil eğitimiyle yalnızca kelimeleri yan yana getirmeyi öğrenmezsiniz. Yaratıcı ve kendi ana dilinizin yapısı dışında düşünmeyi kısacası günlük yaşamda nasıl İngilizce’yi nasıl daha iyi kullanabileceğinizi öğrenirsiniz.

Similar Content:   Darwin

Neden Avustralya’da Eğitim Almalısınız?

Avustralya’daki üniversite kolej ve okullar eğitim aldığınız alanda başarılı olmanız ve kariyerinizde hızla yükselebilmeniz için sizi dünya standartlarında bilgi ve becerilerle donatmaktadır. Avustralya’da eğitiminizi tamamlamanızla beraber dünyanın gelişmiş bir çok ülkesinde iş bulma şansınız yükselecektir.

Avustralya’da eğitimin avantajları;

Avustralya’da eğitim alırken okulunuz süresince iki haftada toplamda 40 saate kadar okul tatillerinde ise sınırsız çalışma hakkına sahip olursunuz. Şu anda öğrenciler Avustralya hükümetinin aldığı kararla COVID’in olumsuz etkileri ve işgücündeki yetersizlik nedeniyle sınırsız çalışma hakkına sahiptirler.

Avustralya’da tüm eyalet ve şehirlerde her hafta Pazartesi başlayan dil okulları ile yılın her dönemi İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz.

Avustralya’da üniversitelere genelde Şubat ve Temmuz ayları olmakla beraber iki ayrı dönemde kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bazı üniversiteler Eylül ve Kasım aylarında da kayıt imkanı sunmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Similar Content:   Brisbane

Sydney’deki Anlaşmalı Okullarımız İçin Bize Ulaşın!

Sorularınız mı Var?

Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmeye çekinmeyin!
Bize Ulaşın
shape_3.png

Don't miss the opportunities

Contact Now

Now, let's decide together with our experts, which is the most suitable training for you by filling out the form.

CAPTCHA image

This helps us prevent spam, thank you.