Perth

Siz de hemen Perth’de öğrenim hayatınıza başlayın!

Perth, WA’nın başkenti olmakla beraber nüfusu yaklaşık 2 milyonu aşkın nüfusuyla toplamda 5 adet üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Perth bu sebepten ötürü Avustralya’nın eğitim şehri olarak da adlandırılmaktadır. Bu üniversiteler sırasıyla;

  • Curtin University
  • Edith Cowan University
  • Murdoch University
  • University of Notre Dame
  • University of Western Australia

Perth’de eğitim alacağınız eğitim kurumlarından hangisinin en iyi seçenek olacağı konusunda karar vermekte zorlanabilirsiniz bu konuda uzman danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Perth’de yaşam ayrıca Avustralya’nın diğer tüm şehirlerine oranla çok daha hesaplıdır ve toplu taşıma sistemi Avustralya’nın diğer tüm eyaletlerinde olduğu gibi oldukça iyi çalışmaktadır.

Similar Content:   Melbourne

Private Higher Education Institutions – Özel Üniversiteler

Özel üniversiteler uzmanlık gerektiren ve uygulamalı eğitimin verildiği devlet üniversiteleri tarafından verilmeyen alanlarda eğitim vermektedir. Özel üniversiteler yenilikçi, esnek ve öğrenciyi desteklemekle beraber buna ek olarak nasıl, ne zaman ve nerede eğitiminize devam edeceğinize karar vermenize olanak sağlar.

Vocational Education and Training (VET)

Eğer liseden yeni mezun olmuşsanız ve iş hayatına geçiş sürecinizi hızlandırmak istiyorsanız uzmanlaşmak istediğiniz alanda kayıt olacağınız VET kursu size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. VET kursunuzu tamamlanızın ardından üniversiteye devam etmek istediğiniz takdirde Recognition Prior Learning “RPL” ile eğitim sürenizi kısaltma imkanına sahip olabilirsiniz.

English Language Intensive Courses for Overseas Students (ELICOS)

Avustralya’nın neresinde olursanız olun alacağınız dil eğitimiyle yalnızca kelimeleri yan yana getirmeyi öğrenmezsiniz. Yaratıcı ve kendi ana dilinizin yapısı dışında düşünmeyi kısacası günlük yaşamda nasıl İngilizce’yi nasıl daha iyi kullanabileceğinizi öğrenirsiniz.

Similar Content:   Tasmania

Neden Avustralya’da Eğitim Almalısınız?

Avustralya’daki üniversite kolej ve okullar eğitim aldığınız alanda başarılı olmanız ve kariyerinizde hızla yükselebilmeniz için sizi dünya standartlarında bilgi ve becerilerle donatmaktadır. Avustralya’da eğitiminizi tamamlamanızla beraber dünyanın gelişmiş bir çok ülkesinde iş bulma şansınız yükselecektir.

Avustralya’da eğitimin avantajları;

  • Avustralya’da eğitim alırken okulunuz süresince iki haftada toplamda 40 saate kadar okul tatillerinde ise sınırsız çalışma hakkına sahip olursunuz. Şu anda öğrenciler Avustralya hükümetinin aldığı kararla COVID’in olumsuz etkileri ve işgücündeki yetersizlik nedeniyle sınırsız çalışma hakkına sahiptirler.
  • Avustralya’da eğitiminizi tamamlamanızın ardından uygun bir vizeye başvurarak Avustralya’da çalışma veya daimi oturum hakkına sahip olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Registered Migration Agent kayıtlı göçmen danışmanı ile görüşmeniz gerekmektedir.
  • Yaşam kalitesi alım gücü ve iş olanaklarıyla Avustralya öğrencilerin tercih ettiği ülkeler arasında en üst sıralarda yer almaktadır.
  • Avustralya’da eğitim ile kariyer hedefinize en uygun kursu seçme şansına sahip olabilirsiniz.
  • Avustralya’da tüm eyalet ve şehirlerde her hafta Pazartesi başlayan dil okulları ile yılın her dönemi İngilizce eğitiminize başlayabilirsiniz.
Similar Content:   Darwin

Avustralya’da üniversitelere genelde Şubat ve Temmuz ayları olmakla beraber iki ayrı dönemde kayıt olabilirsiniz. Ayrıca bazı üniversiteler Eylül ve Kasım aylarında da kayıt imkanı sunmaktadırlar. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sorularınız mı Var?

Her türlü sorunuz için bizimle iletişime geçmeye çekinmeyin!
Bize Ulaşın
shape_3.png

Don't miss the opportunities

Contact Now

Now, let's decide together with our experts, which is the most suitable training for you by filling out the form.

CAPTCHA image

This helps us prevent spam, thank you.